Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
urlopowej z 29. IV. 1969 uznano, że ekwiwalent pieniężny przysługuje spadkobiercom zmarłego pracownika. Zgodnie zaś z aktualnym nadal wyrokiem Sądu Najwyższego z 22. XII. 1970 ustawodawca nie wyłączył prawa do ekwiwalentu pieniężnego za urlop nie wykorzystany z powodu śmierci pracownika.
Departament Prawa Pracy MPPiSS wyjaśnił, że z art. 171 § 1 k. p. wynika, iż taki ekwiwalent pieniężny wypłaca się najbliższej rodzinie zmarłego pracownika; spory o roszczenie spadkobierców zmarłego pracownika o wypłatę ekwiwalentu pieniężnego za nie wykorzystany urlop rozpatrują sądy powszechne.
7. Prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego
Z mocy art. 153 k. p. pracownik nabywa prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego z upływem roku
urlopowej z 29. IV. 1969 uznano, że ekwiwalent pieniężny przysługuje spadkobiercom zmarłego pracownika. Zgodnie zaś z aktualnym nadal wyrokiem Sądu Najwyższego z 22. XII. 1970 ustawodawca nie wyłączył prawa do ekwiwalentu pieniężnego za urlop nie wykorzystany z powodu śmierci pracownika. <br> Departament Prawa Pracy MPPiSS wyjaśnił, że z art. 171 § 1 k. p. wynika, iż taki ekwiwalent pieniężny wypłaca się najbliższej rodzinie zmarłego pracownika; spory o roszczenie spadkobierców zmarłego pracownika o wypłatę ekwiwalentu pieniężnego za nie wykorzystany urlop rozpatrują sądy powszechne. <br> &lt;tit1&gt;7. Prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego&lt;/tit1&gt;<br> Z mocy art. 153 k. p. pracownik nabywa prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego z upływem roku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego