Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
nieuzyskania.
Dla pełni obrazu trzeba przedstawić stosunek między art. 156 § 1 k. p. a art. 153 k. p.
Otóż art. 153 k. p. reguluje datę uzyskania prawa do pierwszego urlopu oraz do drugiego i dalszych urlopów, abstrahując od wykonywania pracy w jednym czy w wielu zakładach pracy.
Art. 156 § 1 k. p. jest więc wobec art. 153 k. p. - ze względu na swą treść - przepisem szczególnym, gdyż rozstrzyga kwestię daty uzyskiwania prawa do urlopu, pierwszego lub drugiego i dalszych, tylko w sytuacjach, gdy przerwa w zatrudnieniu trwa dłużej niż 3 miesiące lub gdy stosunek pracy został rozwiązany przez pracownika za wypowiedzeniem.
Z
nieuzyskania. <br> Dla pełni obrazu trzeba przedstawić stosunek między art. 156 § 1 k. p. a art. 153 k. p. <br> Otóż art. 153 k. p. reguluje datę uzyskania prawa do pierwszego urlopu oraz do drugiego i dalszych urlopów, abstrahując od wykonywania pracy w jednym czy w wielu zakładach pracy. <br> Art. 156 § 1 k. p. jest więc wobec art. 153 k. p. - ze względu na swą treść - przepisem szczególnym, gdyż rozstrzyga kwestię daty uzyskiwania prawa do urlopu, pierwszego lub drugiego i dalszych, tylko w sytuacjach, gdy przerwa w zatrudnieniu trwa dłużej niż 3 miesiące lub gdy stosunek pracy został rozwiązany przez pracownika za wypowiedzeniem. <br> Z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego