Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.04 (39)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
41 osób.
PAULINA ŚWIDEREK

W GÓRĘ W DÓŁ
W GÓRĘ
Falująca geometria
Tkaninowy hit: czarno-białe kratki, zakrętasy, optycznie zlewające się romby. Wszystko zdaje się falować przed oczami.
W DÓŁ
Oddzwoń na sygnał!
Znajomi bywają bezczelni: krótki sygnał i czekanie, aż oddzwonisz - bo masz firmową komórkę albo lepszy abonament.

Gorbaczow kaja się za atak na Afganistan
Moskwa
- To była pomyłka - tak sowiecką inwazję na Afganistan, która kosztowała życie 15 tys. czerwonoarmistów, skwitował były sowiecki przywódca Michaił Gorbaczow. Wczoraj minęła 15. rocznica wycofania Armii Czerwonej z Afganistanu. To Gorbaczow, cztery lata po dojściu do władzy, kazał wycofać z Afganistanu armię.

Amerykanie przestają ufać
41 osób.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;PAULINA ŚWIDEREK&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;W GÓRĘ W DÓŁ&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;W GÓRĘ&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Falująca geometria&lt;/&gt;<br>Tkaninowy hit: czarno-białe kratki, zakrętasy, optycznie zlewające się romby. Wszystko zdaje się falować przed oczami.<br>&lt;tit1&gt;W DÓŁ&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;Oddzwoń na sygnał!&lt;/&gt;<br>Znajomi bywają bezczelni: krótki sygnał i czekanie, aż oddzwonisz - bo masz firmową komórkę albo lepszy abonament.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Gorbaczow&lt;/&gt; kaja się za atak na &lt;name type="place"&gt;Afganistan&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Moskwa&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;- To była pomyłka&lt;/&gt; - tak sowiecką inwazję na &lt;name type="place"&gt;Afganistan&lt;/&gt;, która kosztowała życie 15 tys. czerwonoarmistów, skwitował były sowiecki przywódca &lt;name type="person"&gt;Michaił Gorbaczow&lt;/&gt;. Wczoraj minęła 15. rocznica wycofania &lt;name type="org"&gt;Armii Czerwonej&lt;/&gt; z &lt;name type="place"&gt;Afganistanu&lt;/&gt;. To &lt;name type="person"&gt;Gorbaczow&lt;/&gt;, cztery lata po dojściu do władzy, kazał wycofać z &lt;name type="place"&gt;Afganistanu&lt;/&gt; armię.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Amerykanie przestają ufać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!