Typ tekstu: Książka
Autor: Kolińska Krystyna
Tytuł: Orzeszkowa, złote ptaki i terroryści
Rok: 1996
znacznie skromniejszy, bo na jedną tylko - po prawej stronie - szpaltkę, sąsiadował z całkiem niestosowną reklamą wygodnego obuwia na wszystkie okazje - firmy I. Brochisa z Synami.

Drugie spotkanie Elizy i Zygmunta było jeszcze bardziej niezwykłe, bo na jednym ...katafalku. W tym samym bowiem dniu pogrzebu Orzeszkowej - 10 (23) maja, w kościele katedralnym w Mińsku widniała na katafalku trumna z przymocowaną tabliczką: Ś.P. Zygmunt Święcicki. O tej samej porze, co w Grodnie, odbyło się nabożeństwo za duszę lekarza i o tej samej godzinie wyruszył kondukt w stronę cmentarza.

Mówcy, znacznie mniej liczni niż żegnający Orzeszkową, podkreślali zasługi na niwie społecznej i zawodowej
znacznie skromniejszy, bo na jedną tylko - po prawej stronie - szpaltkę, sąsiadował z całkiem niestosowną reklamą wygodnego obuwia na wszystkie okazje - firmy I. Brochisa z Synami.<br><br> Drugie spotkanie Elizy i Zygmunta było jeszcze bardziej niezwykłe, bo na jednym ...katafalku. W tym samym bowiem dniu pogrzebu Orzeszkowej - 10 (23) maja, w kościele katedralnym w Mińsku widniała na katafalku trumna z przymocowaną tabliczką: Ś.P. Zygmunt Święcicki. O tej samej porze, co w Grodnie, odbyło się nabożeństwo za duszę lekarza i o tej samej godzinie wyruszył kondukt w stronę cmentarza.<br><br> Mówcy, znacznie mniej liczni niż żegnający Orzeszkową, podkreślali zasługi na niwie społecznej i zawodowej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego