Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
zapił".
7. Uporczywe próby narzucania trzeźwości innym ludziom, złość na ludzi, którzy piją alkohol.
8. Wzmożona podejrzliwość i nieufność, zwłaszcza do terapeutów, kolegów z grupy i innych osób związanych z leczeniem.

V. Myślenie i zachowania alkoholowe 1. Powrót zaprzeczania własnej chorobie. "A może nie jestem alkoholikiem? Warto sprawdzić, czy jeden kieliszek mi nie zaszkodzi".
2. Zaprzeczanie problemom. "Wszystko układa mi się wspaniale. Alkohol już nie stanowi dla mnie żadnego problemu".
3. Przekonywanie samego siebie o niezłomności decyzji o niepiciu. "Jestem stuprocentowo pewien, że już nigdy nie wypiję".
4. Opory i bronienie się przed dalszą pracą nad własną trzeźwością. "Nie piję, więc
zapił".<br>7. Uporczywe próby narzucania trzeźwości innym ludziom, złość na ludzi, którzy piją alkohol.<br>8. Wzmożona podejrzliwość i nieufność, zwłaszcza do terapeutów, kolegów z grupy i innych osób związanych z leczeniem.<br><br>V. Myślenie i zachowania alkoholowe 1. Powrót zaprzeczania własnej chorobie. "A może nie jestem alkoholikiem? Warto sprawdzić, czy jeden kieliszek mi nie zaszkodzi".<br>2. Zaprzeczanie problemom. "Wszystko układa mi się wspaniale. Alkohol już nie stanowi dla mnie żadnego problemu".<br>3. Przekonywanie samego siebie o niezłomności decyzji o niepiciu. "Jestem stuprocentowo pewien, że już nigdy nie wypiję".<br>4. Opory i bronienie się przed dalszą pracą nad własną trzeźwością. "Nie piję, więc
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego