Typ tekstu: Książka
Autor: Antoszewski Roman
Tytuł: Kariera na trzy karpie morskie
Rok: 2000
z biurka, podniosłem się, podziękowałem i wyszedłem z jego gabinetu potrącając po drodze rozklekotane krzesło. Z pracą za pazuchą, wydawało mi się, że aż mnie parzy, pijany z wściekłości i upokorzenia wszedłem do narożnego "Zacisza", przystanąłem przed barem i powiedziałem krótko do grubej, wyszminkowanej barmanki:
- Sto gram czystej.
Wyjęła zatłuszczony kieliszek ze zlewu, postawiła na mokrej ladzie, złapała butelkę "czyściochy" z niechlujnie przylepionymi resztkami laku dookoła wylotu butelki, nalała pod miarkę i popchnęła w moją stronę bez słowa.
Wypiłem jednym haustem.
- Na drugą nóżkę - zaordynowałem.
Barmanka bez słowa, nie przysuwając nawet kieliszka do siebie, nalała powtórkę. Nigdy w życiu nie piłem
z biurka, podniosłem się, podziękowałem i wyszedłem z jego gabinetu potrącając po drodze rozklekotane krzesło. Z pracą za pazuchą, wydawało mi się, że aż mnie parzy, pijany z wściekłości i upokorzenia wszedłem do narożnego "Zacisza", przystanąłem przed barem i powiedziałem krótko do grubej, wyszminkowanej barmanki: <br>- Sto gram czystej. <br>Wyjęła zatłuszczony kieliszek ze zlewu, postawiła na mokrej ladzie, złapała butelkę "czyściochy" z niechlujnie przylepionymi resztkami laku dookoła wylotu butelki, nalała pod miarkę i popchnęła w moją stronę bez słowa. <br>Wypiłem jednym haustem. <br>- Na drugą nóżkę - zaordynowałem. <br>Barmanka bez słowa, nie przysuwając nawet kieliszka do siebie, nalała powtórkę. Nigdy w życiu nie piłem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego