Typ tekstu: Książka
Autor: Szypulski Andrzej, Safjan Zbigniew
Tytuł: Stawka większa niż życie
Rok wydania: 2000
Rok powstania: 1969
go kiedyś na naradzie u komandora. Schabe podszedł wówczas do niego, przedstawił się i powiedział: "Pan też był na froncie wschodnim. To dobrze. Tacy nam potrzebni w Berlinie". Teraz jego głos brzmiał znacznie ostrzej.
- Szukam pana od godziny, poruczniku Kloss. Gdzie jest Ingrid Kield?
- Również chciałbym to wiedzieć. - Podniósł swój kieliszek i patrzył na gestapowca. - Napije się pan z nami? To Armagnac.
- My nie żartujemy. - Twarz Schabego była nieruchoma. - To sprawa wagi państwowej. Nasza rozmowa nosi charakter oficjalny. - Usiadł. Schultz skinął na kelnera, który natychmiast podał na tacy kieliszek. Gestapowiec nie tknął alkoholu.
- Nie rozumiem - Kloss doszedł do wniosku, że najlepszą
go kiedyś na naradzie u komandora. Schabe podszedł wówczas do niego, przedstawił się i powiedział: "Pan też był na froncie wschodnim. To dobrze. Tacy nam potrzebni w Berlinie". Teraz jego głos brzmiał znacznie ostrzej.<br>- Szukam pana od godziny, poruczniku Kloss. Gdzie jest Ingrid Kield?<br>- Również chciałbym to wiedzieć. - Podniósł swój kieliszek i patrzył na gestapowca. - Napije się pan z nami? To Armagnac.<br>- My nie żartujemy. - Twarz Schabego była nieruchoma. - To sprawa wagi państwowej. Nasza rozmowa nosi charakter oficjalny. - Usiadł. Schultz skinął na kelnera, który natychmiast podał na tacy kieliszek. Gestapowiec nie tknął alkoholu.<br>- Nie rozumiem - Kloss doszedł do wniosku, że najlepszą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego