Typ tekstu: Książka
Autor: Marek Krajewski
Tytuł: Koniec świata w Breslau
Rok: 2003
pierwszym robrze był jego partnerem.
- Jedno pik - zaczął Völlinger. Ebner, siedzący po prawej ręce Mocka, grzecznie spasował, Mock zaś, widząc czterokart pikowy z mariażem oraz trzeciego asa z waletem kier, podniósł kolor partnera do wysokości czterech. Pas Domagalli zakończył licytację. Domagalla zawistował w atu. Mock szybko ściągnął atuty, zaimpasował damę kier "pod siebie" i pokazał przeciwnikom karty.
- W nagrodę za dobry kierunek impasu otrzymuje pan żądaną przez siebie ekspertyzę - Völlinger podsunął w stronę Mocka ciemnoniebieską kopertę ozdobioną pieczęcią "H. Völlinger. Usługi i porady astrologiczne".
- Dziękuję - uśmiechnął się Mock - za pochwałę i za ekspertyzę.
Völlinger nie zareagował. Z niepokojem wyglądał za okno
pierwszym robrze był jego partnerem.<br>- Jedno pik - zaczął Völlinger. Ebner, siedzący po prawej ręce Mocka, grzecznie spasował, Mock zaś, widząc czterokart pikowy z mariażem oraz trzeciego asa z waletem kier, podniósł kolor partnera do wysokości czterech. Pas Domagalli zakończył licytację. Domagalla zawistował w atu. Mock szybko ściągnął atuty, zaimpasował damę kier "pod siebie" i pokazał przeciwnikom karty.<br>- W nagrodę za dobry kierunek impasu otrzymuje pan żądaną przez siebie ekspertyzę - Völlinger podsunął w stronę Mocka ciemnoniebieską kopertę ozdobioną pieczęcią "H. Völlinger. Usługi i porady astrologiczne".<br>- Dziękuję - uśmiechnął się Mock - za pochwałę i za ekspertyzę.<br>Völlinger nie zareagował. Z niepokojem wyglądał za okno
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego