Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 19
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
miasto chce się pochwalić, to straganiarze pozują do folderów. W każdym innym przypadku przeszkadzają władzom. Jak trzeba góralom pomóc, to władze mają górali za nic. Żadne interwencje jak dotychczas nie skutkują, nie mówiąc już o aroganckim zachowaniu niektórych decydentów wobec interweniujących. To skandal! Postawię też pytanie: czy p. Sylwester Pytel (kier. ref. komunikacji) to też człowiek, a może tylko urzędnik? Podobne pytanie odnoszę do p. Marii Lei (księgowej z zakopiańskiego Związku Podhalan).
Pani Maria Gruszka płacze! Pokazuje mi stos dokumentów gromadzonych z pedantyczną dokładnością i pyta: kto się za nami ujmie?
Kochana władzo! Ludzie! Opamiętajmy się, nie dajmy się zwariować. Podobno
miasto chce się pochwalić, to straganiarze pozują do folderów. W każdym innym przypadku przeszkadzają władzom. Jak trzeba góralom pomóc, to władze mają górali za nic. Żadne interwencje jak dotychczas nie skutkują, nie mówiąc już o aroganckim zachowaniu niektórych decydentów wobec interweniujących. To skandal! Postawię też pytanie: czy p. Sylwester Pytel (kier. ref. komunikacji) to też człowiek, a może tylko urzędnik? Podobne pytanie odnoszę do p. Marii Lei (księgowej z zakopiańskiego Związku Podhalan).<br>Pani Maria Gruszka płacze! Pokazuje mi stos dokumentów gromadzonych z pedantyczną dokładnością i pyta: kto się za nami ujmie?<br>Kochana władzo! Ludzie! Opamiętajmy się, nie dajmy się zwariować. Podobno
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego