Typ tekstu: Książka
Autor: Jasieński Bruno
Tytuł: Palę Paryż
Rok wydania: 1974
Rok powstania: 1929
głową w dół w bulgocący basen i wypłynąć stamtąd nowym nierozerwalnym łańcuchem wiersza: O godz. 3 po południu na mieście ukazał się dekret o mobilizacji kolei żelaznych.
I zaraz następne:
Centralny Komitet Zjednoczeniowych Związków Zawodowych proklamował na jutro strajk generalny. - Towarzyszu, złóżcie cycerem odezwę KC partii do mas robotniczych.
Znowu klekocą klawisze:
Towarzysze! Burżuazyjny rząd francuski pod dyktando angielskich kapitalistów
...
U wejścia do drukarni rozległ się gwar głosów, tupot nóg i szczęk karabinów. Na schodach, prowadzących w dół, zaroiło się od granatowych ludzi:
Policja. Pod wieczór na mury domów wystąpiły czerwone plamy plakatów: odezwa Komitetu Centralnego Kompartii do robotników i żołnierzy
głową w dół w bulgocący basen i wypłynąć stamtąd nowym nierozerwalnym łańcuchem wiersza: O godz. 3 po południu na mieście ukazał się dekret o mobilizacji kolei żelaznych.<br>I zaraz następne:<br>Centralny Komitet Zjednoczeniowych Związków Zawodowych proklamował na jutro strajk generalny. - Towarzyszu, złóżcie cycerem odezwę KC partii do mas robotniczych.<br>Znowu klekocą klawisze:<br>Towarzysze! Burżuazyjny rząd francuski pod dyktando angielskich kapitalistów <br>&lt;page nr=289&gt;...<br>U wejścia do drukarni rozległ się gwar głosów, tupot nóg i szczęk karabinów. Na schodach, prowadzących w dół, zaroiło się od granatowych ludzi:<br>Policja. Pod wieczór na mury domów wystąpiły czerwone plamy plakatów: odezwa Komitetu Centralnego Kompartii do robotników i żołnierzy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego