Typ tekstu: Książka
Autor: Meissner Krzysztof
Tytuł: Klasyczna teoria pola
Rok: 2002
rolę odgrywa, podobnie jak poprzednio, pochodna kowariantna pola .

Pola mają tę własność, że pochodna kowariantna transformuje się względem transformacji lokalnych tak jak pochodna cząstkowa względem transformacji globalnych:

Porównując to wyrażenie z (4.53), otrzymujemy prawo transformacji pola :


Fakt, że w prawie transformacyjnym istnieje wyraz niejednorodny, odgrywa, podobnie jak w elektrodynamice, kluczową rolę w teoriach z cechowaniem.
Jako niezbędny warunek konsystencji, przy dwukrotnej transformacji cechowania (z
macierzami U1 i U2) zachodzi prawo składania

Aby napisać infinitezymalną postać reguł transformacji pola Aľ, zauważmy, że
w pierwszym rzędzie w . macierz U(x) ma postać U(x) = 1-ig.a(x)T a. Wstawiając
to
rolę odgrywa, podobnie jak poprzednio, pochodna kowariantna pola . <br>&lt;gap&gt;<br>Pola &lt;gap&gt; mają tę własność, że pochodna kowariantna transformuje się względem transformacji lokalnych tak jak pochodna cząstkowa względem transformacji globalnych: <br>&lt;gap&gt;<br>Porównując to wyrażenie z (4.53), otrzymujemy prawo transformacji pola &lt;gap&gt;: <br>&lt;gap&gt;<br>&lt;page nr=50&gt;<br>Fakt, że w prawie transformacyjnym &lt;gap&gt; istnieje wyraz niejednorodny, odgrywa, podobnie jak w elektrodynamice, kluczową rolę w teoriach z cechowaniem. <br>Jako niezbędny warunek konsystencji, przy dwukrotnej transformacji cechowania (z <br>macierzami U1 i U2) zachodzi prawo składania <br>&lt;gap&gt;<br>Aby napisać infinitezymalną postać reguł transformacji pola Aľ, zauważmy, że <br>w pierwszym rzędzie w . macierz U(x) ma postać U(x) = 1-ig.a(x)T a. Wstawiając <br>to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego