Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
tam na ciebie piękna fryzjerka. Ale warto tam również zajrzeć, żeby na przykład dopasować fryzurę do kształtu twarzy.
Oto poradnik dla młodych fryzjerów i wszystkich, którzy chcieliby wyglądać pięknie i świeżo

Twarz kwadratowa
Więcej włosów powinieneś zostawić (albo twój fryzjer) z tyłu i na czubku. Boki wycieniowane, uszy odsłonięte. Taka koafiura sprawi, że twarz wyda się bardziej pociągła.

Twarz okrągła
Wprowadzasz wielowarstwowe ułożenie fryzury. U góry szeroko, boki i szyja wycieniowane, przedziałek koniecznie z boku (optycznie zwęża czoło). I ścisła dieta, żeby twarz była mniej nalana.

Twarz sześciokątna (diament)
Optycznie musisz "poszerzyć" podbródek i czoło, zostawiając grubszą warstwę włosów z tyłu
tam na ciebie piękna fryzjerka. Ale warto tam również zajrzeć, żeby na przykład dopasować fryzurę do kształtu twarzy.<br>Oto poradnik dla młodych fryzjerów i wszystkich, którzy chcieliby wyglądać pięknie i świeżo<br><br>Twarz kwadratowa<br>Więcej włosów powinieneś zostawić (albo twój fryzjer) z tyłu i na czubku. Boki wycieniowane, uszy odsłonięte. Taka koafiura sprawi, że twarz wyda się bardziej pociągła.<br><br>Twarz okrągła<br>Wprowadzasz wielowarstwowe ułożenie fryzury. U góry szeroko, boki i szyja wycieniowane, przedziałek koniecznie z boku (optycznie zwęża czoło). I ścisła dieta, żeby twarz była mniej nalana.<br><br>Twarz sześciokątna (diament)<br>Optycznie musisz "poszerzyć" podbródek i czoło, zostawiając grubszą warstwę włosów z tyłu
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego