Typ tekstu: Książka
Autor: Żukrowski Wojciech
Tytuł: Kamienne tablice
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1966
mu sjesty. Słońce lśniło w kędzierzawych natłuszczonych włosach. Na ręce miał wytatuowaną małpę, która zasłaniała sobie oczy. Niechaj nie widzą, co czynię - wyrażała obrazkowa modlitwa. Na palcu nosił gruby złoty sygnet, podarunek żony. Trudno byłoby go zaliczyć do biednych.
- Kriszan, twoja żona rodzi?
Podniósł twarz trójkątną, ukazał spod wąsów drobne, kocie zęby w uśmiechu podobnym do grymasu.
- Zostaw, sab, ona tak rodzi co miesiąc... Krew z niej zepsuta nie chce zejść i uderza do głowy. Ona ma guz, ale jakby go wyciąć, nie będzie mogła już rodzić, to na co mi taka żona?
- Kriszan, ona się męczy.
- A ja nie? Już
mu sjesty. Słońce lśniło w kędzierzawych natłuszczonych włosach. Na ręce miał wytatuowaną małpę, która zasłaniała sobie oczy. Niechaj nie widzą, co czynię - wyrażała obrazkowa modlitwa. Na palcu nosił gruby złoty sygnet, podarunek żony. Trudno byłoby go zaliczyć do biednych.<br>- Kriszan, twoja żona rodzi?<br>Podniósł twarz trójkątną, ukazał spod wąsów drobne, kocie zęby w uśmiechu podobnym do grymasu.<br>- Zostaw, sab, ona tak rodzi co miesiąc... Krew z niej zepsuta nie chce zejść i uderza do głowy. Ona ma guz, ale jakby go wyciąć, nie będzie mogła już rodzić, to na co mi taka żona?<br>- Kriszan, ona się męczy.<br>- A ja nie? Już
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!