Typ tekstu: Książka
Autor: Piątkowska Monika, Talko Leszek
Tytuł: Talki w wielkim mieście
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 2001
Wacusiem. Tydzień potem zaprosili nas do siebie. Roszkom powiedzieliśmy, że wyjeżdżamy za miasto. Gotowi byliby się wprosić. Ludzie są tacy niedelikatni.
Na ścianie przed kominkiem wisiała fotografia.
- Oooo - powiedziałem - Cartier Bresson. On miał taki lekki obiektyw.
- Nie - odpowiedział Wacuś. - Pani Wacusiowa. Ale obiektyw rzeczywiście kupiłem jej lekki.


Jak zarobić na kocie
Odkrywcą nie jest ten, kto pierwszy odkryje, ale ten, kto pierwszy odkrycie ogłosi światu. Choćby Ameryka. Odkrywała ją masa ludzi. Wikingowie, ponoć i Jan z Kolna, nie mówiąc o Indianach, a i tak cała chwała przypadła Kolumbowi.
Odkrywcami kota Ptiszona jesteśmy my. Odkryliśmy go dwa miesiące temu w krzakach otaczających
Wacusiem. Tydzień potem zaprosili nas do siebie. Roszkom powiedzieliśmy, że wyjeżdżamy za miasto. Gotowi byliby się wprosić. Ludzie są tacy niedelikatni.<br>Na ścianie przed kominkiem wisiała fotografia.<br>- Oooo - powiedziałem - Cartier Bresson. On miał taki lekki obiektyw.<br>- Nie - odpowiedział Wacuś. - Pani Wacusiowa. Ale obiektyw rzeczywiście kupiłem jej lekki.&lt;/&gt;<br><br><br><br><br><br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;Jak zarobić na kocie&lt;/&gt;<br>Odkrywcą nie jest ten, kto pierwszy odkryje, ale ten, kto pierwszy odkrycie ogłosi światu. Choćby Ameryka. Odkrywała ją masa ludzi. Wikingowie, ponoć i Jan z Kolna, nie mówiąc o Indianach, a i tak cała chwała przypadła Kolumbowi.<br>Odkrywcami kota Ptiszona jesteśmy my. Odkryliśmy go dwa miesiące temu w krzakach otaczających
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego