Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
europejskich twórców komiksu, uważa, że gatunek ten wciąż ma przyszłość

CKM: Czy koniec XX wieku to dobry czas dla komiksu?
Grzegorz Rosiński: Jak najbardziej. O jego przyszłość nie mam żadnych obaw. Nie sprawdziły się te wszystkie twierdzenia, że telewizja albo gry wideo zniszczą komiks, odbiorą mu czytelników.
- Jak wygląda współczesny komiks w porównaniu z tym sprzed dwudziestu czy trzydziestu lat?
- Oczywiście jest inny. Przystosowany do mentalności współczesnego odbiorcy. Ale zarówno teraz, jak i w latach 60., czy przed wojną, powstawały i powstają dobre, pomysłowe komiksy. Nie można stwierdzić, że teraz robi się rzeczy lepsze lub gorsze niż wtedy.
- Kiedy w 1968
europejskich twórców komiksu, uważa, że gatunek ten wciąż ma przyszłość&lt;/intro&gt;<br><br>CKM: Czy koniec XX wieku to dobry czas dla komiksu?<br>Grzegorz Rosiński: Jak najbardziej. O jego przyszłość nie mam żadnych obaw. Nie sprawdziły się te wszystkie twierdzenia, że telewizja albo gry wideo zniszczą komiks, odbiorą mu czytelników. <br>- Jak wygląda współczesny komiks w porównaniu z tym sprzed dwudziestu czy trzydziestu lat?<br>- Oczywiście jest inny. Przystosowany do mentalności współczesnego odbiorcy. Ale zarówno teraz, jak i w latach 60., czy przed wojną, powstawały i powstają dobre, pomysłowe komiksy. Nie można stwierdzić, że teraz robi się rzeczy lepsze lub gorsze niż wtedy. <br>- Kiedy w 1968
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego