Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Fara na Pomorzu
Rok: 1997
Michał. Chciał mi koniecznie wepchnąć "kruchutką sarninę"!... że to "ostatni odstrzał".
- Wzruszy ramionami. Proboszcz, ubawiony, udaje że nie widzi, jak Hans odprowadza gospodynię do drzwi wzrokiem pełnym sympatii.
- To jej ulubiony deser. - Śmieje się po cichu, jednostajnie. - Są gospodynie mające słabość do kompotów... cały sad, drzewo za drzewem defiluje w kompotierze... Gerta ma słabość do czekolady.
Hans potrząsa głową ze zrozumieniem.
- Krem przypomniał mi dzieciństwo. Zjadałem dwie porcje, bo moja młodsza siostra odsuwała z obrzydzeniem swoją czarkę; nie mogła znieść widoku kremu, który "się trzęsie". Dziś ten krem... w atmosferze niemal rodzinnej... przywrócił mi radość łakomstwa sprzed lat. - Patrzy na księdza
Michał. Chciał mi koniecznie wepchnąć "kruchutką sarninę"!... że to "ostatni odstrzał". <br>- Wzruszy ramionami. Proboszcz, ubawiony, udaje że nie widzi, jak Hans odprowadza gospodynię do drzwi wzrokiem pełnym sympatii. <br>- To jej ulubiony deser. - Śmieje się po cichu, jednostajnie. - Są gospodynie mające słabość do kompotów... cały sad, drzewo za drzewem defiluje w kompotierze... Gerta ma słabość do czekolady. <br>Hans potrząsa głową ze zrozumieniem. <br>- Krem przypomniał mi dzieciństwo. Zjadałem dwie porcje, bo moja młodsza siostra odsuwała z obrzydzeniem swoją czarkę; nie mogła znieść widoku kremu, który "się trzęsie". Dziś ten krem... w atmosferze niemal rodzinnej... przywrócił mi radość łakomstwa sprzed lat. - Patrzy na księdza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!