Typ tekstu: Książka
Autor: Czyżyk Artur
Tytuł: Patofizjologia i klinika cukrzycy
Rok: 1997
kryptokokoza, histoplazmoza, kokcydioidomikoza i blastomikoza. Oblicza się, że 10-20% osób z tymi zakażeniami grzybiczymi stanowią chorzy na cukrzycę.

7.1.3. Leczenie cukrzycy w przebiegu zakażeń
Zakażenia łagodne i przewlekle, które nie pogarszają stanu metabolicznego, nie wymagają modyfikacji dotychczasowego leczenia cukrzycy. Natomiast zmiana - najczęściej przejściowa - uprzednio stosowanej terapii jest konieczna w zakażeniach ostrych, ciężkich, a zwłaszcza w posocznicy i zakażeniach ropnych. Zmiany sposobu leczenia wymagają także chorzy, którzy z powodu infekcji nie mogą się prawidłowo odżywiać i przestrzegać zaleconej im diety.
Przed zmianą sposobu leczenia należy dokładnie ocenić stan metaboliczny i stopień niewyrównania cukrzycy, w związku z czym trzeba w
kryptokokoza, histoplazmoza, kokcydioidomikoza i blastomikoza. Oblicza się, że 10-20% osób z tymi zakażeniami grzybiczymi stanowią chorzy na cukrzycę.<br><br>&lt;tit1&gt;7.1.3. Leczenie cukrzycy w przebiegu zakażeń&lt;/&gt;<br>Zakażenia łagodne i przewlekle, które nie pogarszają stanu metabolicznego, nie wymagają modyfikacji dotychczasowego leczenia cukrzycy. Natomiast zmiana - najczęściej przejściowa - uprzednio stosowanej terapii jest konieczna w zakażeniach ostrych, ciężkich, a zwłaszcza w posocznicy i zakażeniach ropnych. Zmiany sposobu leczenia wymagają także chorzy, którzy z powodu infekcji nie mogą się prawidłowo odżywiać i przestrzegać zaleconej im diety.<br>Przed zmianą sposobu leczenia należy dokładnie ocenić stan metaboliczny i stopień niewyrównania cukrzycy, w związku z czym trzeba w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!