Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
noc, mgła itp.). Ze względu na naturalne warunki maskowania pododdziały nieprzyjaciela i jego środki ogniowe mogą łączyć się w większe grupy, wskutek czego mogą powstać cele, do których opłaci się wykonanie odpowiedniego ognia artylerii. Cele takie, rozmieszczone w zasięgu skutecznego ognia środków artyleryjskich, obserwator naziemny rzadko wykryje i rozpozna. Dlatego konieczne jest wykorzystanie do tego celu technicznych środków rozpoznania, przede wszystkim środków obserwacji powietrznej (obserwacja wzrokowa, fotografowanie, telewizja, radiolokacja itp.). Rozpoznanie powietrzne umożliwia dostarczenie pewnych i wystarczająco dokładnych danych, które mogą być wykorzystane do przygotowania oraz wykonania szybkiego i dokładnego ognia artylerii.
Należy pamiętać, że dane z rozpoznania powietrznego - podobnie jak
noc, mgła itp.). Ze względu na naturalne warunki maskowania pododdziały nieprzyjaciela i jego środki ogniowe mogą łączyć się w większe grupy, wskutek czego mogą powstać cele, do których opłaci się wykonanie odpowiedniego ognia artylerii. Cele takie, rozmieszczone w zasięgu skutecznego ognia środków artyleryjskich, obserwator naziemny rzadko wykryje i rozpozna. Dlatego konieczne jest wykorzystanie do tego celu technicznych środków rozpoznania, przede wszystkim środków obserwacji powietrznej (obserwacja wzrokowa, fotografowanie, telewizja, radiolokacja itp.). Rozpoznanie powietrzne umożliwia dostarczenie pewnych i wystarczająco dokładnych danych, które mogą być wykorzystane do przygotowania oraz wykonania szybkiego i dokładnego ognia artylerii.<br>Należy pamiętać, że dane z rozpoznania powietrznego - podobnie jak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!