Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kobieta i Życie
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1972
i radiu, które są tak bardzo dla dziecka atrakcyjne, czy w zestawieniu z nimi książka nie traci swej siły przyciągania?
- Nie. To brzmi jak paradoks, ale tak jest. Książka, ten najbardziej tradycyjny kontakt dziecka z literaturą, nie traci zwolenników. Jest dziecku nadal bardzo potrzebna. Może dlatego, że skłania do refleksji, koniecznej człowiekowi nawet małemu, że jest jakby chwilą oddechu w pędzie i natłoku wrażeń.
- Stwierdziliśmy, że mamy do czynienia z pokoleniem dzieci innych trochę, niż te, którymi byliśmy sami. Czy w związku z tym zmienił się sposób, w jaki dziecko odbiera treść książki, w jaki na nią reaguje?
- Tak. Można to
i radiu, które są tak bardzo dla dziecka atrakcyjne, czy w zestawieniu z nimi książka nie traci swej siły przyciągania?&lt;/&gt;<br>- &lt;who3&gt;Nie. To brzmi jak paradoks, ale tak jest. Książka, ten najbardziej tradycyjny kontakt dziecka z literaturą, nie traci zwolenników. Jest dziecku nadal bardzo potrzebna. Może dlatego, że skłania do refleksji, koniecznej człowiekowi nawet małemu, że jest jakby chwilą oddechu w pędzie i natłoku wrażeń.&lt;/&gt;<br>- &lt;who4&gt;Stwierdziliśmy, że mamy do czynienia z pokoleniem dzieci innych trochę, niż te, którymi byliśmy sami. Czy w związku z tym zmienił się sposób, w jaki dziecko odbiera treść książki, w jaki na nią reaguje?&lt;/&gt;<br>- &lt;who3&gt;Tak. Można to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!