Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 38
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1975
takim tablicom jak szwajcarskie, NRD, francuskie, czechosłowackie z innym wiele brakuje do ideału i to w obu kategoriach.
Przyjęcie, a właściwie rozszerzenie zasady stosowania ciemnego tła sprawi, że znaki będą lepiej czytelne. Nietrudno to dostrzec np. na przykładzie obecnych tablic próbnych, gdzie dodatkowo szczególnie niekorzystnie objawia się m.in. efekt kontrastowego światłocienia.
Dobrze czytelne tablice to zwiększona możliwość rozpoznania, w tym także tych, którym obce jest poszanowanie zasad kulturalnej koegzystencji na drodze. Jest ich wprawdzie mniejszość, ale to niemal wyłącznie oni są stałym źródłem powszechnych zagrożeń, utrudnień i podenerwowania. Różnica pomiędzy obecnymi a nowymi tablicami jest na tyle wyraźna, że należy
takim tablicom jak szwajcarskie, NRD, francuskie, czechosłowackie z innym wiele brakuje do ideału i to w obu kategoriach.<br>Przyjęcie, a właściwie rozszerzenie zasady stosowania ciemnego tła sprawi, że znaki będą lepiej czytelne. Nietrudno to dostrzec np. na przykładzie obecnych tablic próbnych, gdzie dodatkowo szczególnie niekorzystnie objawia się m.in. efekt kontrastowego światłocienia.<br>Dobrze czytelne tablice to zwiększona możliwość rozpoznania, w tym także tych, którym obce jest poszanowanie zasad kulturalnej koegzystencji na drodze. Jest ich wprawdzie mniejszość, ale to niemal wyłącznie oni są stałym źródłem powszechnych zagrożeń, utrudnień i podenerwowania. Różnica pomiędzy obecnymi a nowymi tablicami jest na tyle wyraźna, że należy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!