Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Morze
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1961
zadaniem śledzenia ostatniego odcinka lotu kpt. Grissoma.
Amerykanie odetchnęli z ulgą. Przez te pełne napięcia chwile musieli zadawać sobie dramatyczne pytanie: co by to było, gdyby w ten niecny sposób Związek Radziecki zdobył... tajemnicę lotów kosmicznych?!


OPOWIEŚCI NIE DLA CELNIKÓW

W czasie wojen napoleońskich angielską służbę prewencyjną bardzo wspomagała blokada kontynentalna, od czasu gdy Napoleon zabronił swym wasalom i sprzymierzeńcom handlu z Anglią i z jej posiadłościami.
Po wojnach, otwarcie portów - szczególnie francuskich nad kanałem La Manche - ułatwiło tycie przemytnikom których szeregi zasiliło sporo ludzi nawykłych do awanturniczego życia.
Rząd angielski nie mogąc obniżyć stawek celnych do poziomu przedwojennego, zaostrzył kary
zadaniem śledzenia ostatniego odcinka lotu kpt. Grissoma. <br>Amerykanie odetchnęli z ulgą. Przez te pełne napięcia chwile musieli zadawać sobie dramatyczne pytanie: co by to było, gdyby w ten niecny sposób Związek Radziecki zdobył... tajemnicę lotów kosmicznych?!<br>&lt;gap&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;page nr=11&gt; &lt;tit&gt;OPOWIEŚCI NIE DLA CELNIKÓW&lt;/tit&gt;<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;intro&gt;W czasie wojen napoleońskich angielską służbę prewencyjną bardzo wspomagała blokada kontynentalna, od czasu gdy Napoleon zabronił swym wasalom i sprzymierzeńcom handlu z Anglią i z jej posiadłościami. <br>Po wojnach, otwarcie portów - szczególnie francuskich nad kanałem La Manche - ułatwiło tycie przemytnikom których szeregi zasiliło sporo ludzi nawykłych do awanturniczego życia.&lt;/intro&gt;<br>Rząd angielski nie mogąc obniżyć stawek celnych do poziomu przedwojennego, zaostrzył kary
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego