Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 14.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
przepisami składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe są dla nich dobrowolne. Nie mogą opłacać składek chorobowej i wypadkowej. Jednak składkę na zdrowie muszą zapłacić i wypełniają tylko tę część na drugiej stronie deklaracji, która dotyczy składek na ubezpieczenie zdrowotne.
asta, mgdCisa - dopływ Dunaju jest martwa. Zatruły ją chemikalia z rumuńskiej kopalni złota.

Cyjanek zabił rzekę

Najgorsza katastrofa ekologiczna w Europie od Czernobyla - tak mówi się o zatruciu cyjankiem rzek w Rumunii, Węgrzech i Serbii. Trucizna dostała się do rzeki Cisy wskutek wypadku w rumuńskiej kopalni.

Szlak cyjanku znaczą tony martwych ryb. Wydobyto ich już 100 ton. Zaczęło się w Rumunii, gdzie 30
przepisami składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe są dla nich dobrowolne. Nie mogą opłacać składek chorobowej i wypadkowej. Jednak składkę na zdrowie muszą zapłacić i wypełniają tylko tę część na drugiej stronie deklaracji, która dotyczy składek na ubezpieczenie zdrowotne.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;asta, mgd&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Cisa - dopływ Dunaju jest martwa. Zatruły ją chemikalia z rumuńskiej kopalni złota.&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Cyjanek zabił rzekę&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Najgorsza katastrofa ekologiczna w Europie od Czernobyla - tak mówi się o zatruciu cyjankiem rzek w Rumunii, Węgrzech i Serbii. Trucizna dostała się do rzeki Cisy wskutek wypadku w rumuńskiej kopalni.&lt;/&gt;<br><br>Szlak cyjanku znaczą tony martwych ryb. Wydobyto ich już 100 ton. Zaczęło się w Rumunii, gdzie 30
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego