Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
sposób wpadły australijskie nogale, które zamiast wysiadywać jaja, tworzą dla nich coś w rodzaju inkubatora. Zagrzebują jaja w ogromnych kopcach zrobionych z rozkładających się liści i piasku. Dzięki fermentującym liściom i energii słonecznej, jaja są odpowiednio ogrzewane. Rodzice systematycznie sprawdzają dziobami, czy temperatura jest odpowiednia. Jeśli jest zbyt wysoka, rozgrzebują kopiec, jeśli za niska - przysypują go jeszcze bardziej.
Po wykluciu się piskląt, maluchy muszą sobie radzić same. Nogale są bowiem jedynymi pisklętami na świecie, które nigdy nie spotykają się ze swoimi rodzicami.

Skrzydlaty Kain

Bezlitosne reguły od początku życia panują wśród orłów oraz innych ptaków drapieżnych. Pisklęta wykluwają się w pewnych
sposób wpadły australijskie nogale, które zamiast wysiadywać jaja, tworzą dla nich coś w rodzaju inkubatora. Zagrzebują jaja w ogromnych kopcach zrobionych z rozkładających się liści i piasku. Dzięki fermentującym liściom i energii słonecznej, jaja są odpowiednio ogrzewane. Rodzice systematycznie sprawdzają dziobami, czy temperatura jest odpowiednia. Jeśli jest zbyt wysoka, rozgrzebują kopiec, jeśli za niska - przysypują go jeszcze bardziej.<br> Po wykluciu się piskląt, maluchy muszą sobie radzić same. Nogale są bowiem jedynymi pisklętami na świecie, które nigdy nie spotykają się ze swoimi rodzicami.<br><br>&lt;tit&gt;Skrzydlaty Kain&lt;/&gt;<br><br>Bezlitosne reguły od początku życia panują wśród orłów oraz innych ptaków drapieżnych. Pisklęta wykluwają się w pewnych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego