Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
Godzi się wspomnieć, że w 1795 etatowym organistą w Sarnowie został 10-letni Karol Kurpiński z Włoszakowic, sławny później kompozytor, autor "Warszawianki".
Klasycystyczny ratusz z 1837 z wieżą neogotycką z 1870. Zabudowa rynku domami kalenicowymi z XIXw. Przy ul. Kolejowej 16 d. karczma z XVIII-XIXw. W parku (1,4ha) kopiec z fosą - pozostałość po d. dworze obronnym.
Na skraju przedmieścia wiatrak koźlak z XIXw., ostatnio naprawiony.
W Rawiczu koniec trasy 6 z Poznania przez Gostyń oraz początek trasy 8 przez Kalisz, Konin do Kruszwicy i wariantu 8.1. do Kobylina przez Jutrosin.
3,5km na pn. zach. od Rawicza w
Godzi się wspomnieć, że w 1795 etatowym organistą w Sarnowie został 10-letni Karol Kurpiński z Włoszakowic, sławny później kompozytor, autor "Warszawianki".<br>Klasycystyczny ratusz z 1837 z wieżą neogotycką z 1870. Zabudowa rynku domami kalenicowymi z XIXw. Przy ul. Kolejowej 16 d. karczma z XVIII-XIXw. W parku (1,4ha) kopiec z fosą - pozostałość po d. dworze obronnym.<br>Na skraju przedmieścia wiatrak koźlak z XIXw., ostatnio naprawiony.<br>W Rawiczu koniec trasy 6 z Poznania przez Gostyń oraz początek trasy 8 przez Kalisz, Konin do Kruszwicy i wariantu 8.1. do Kobylina przez Jutrosin.<br> 3,5km na pn. zach. od Rawicza w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego