Typ tekstu: Książka
Autor: Adam Czerniawski
Tytuł: Narracje ormiańskie
Rok wydania: 2003
Lata powstania: 1956-1986
w domu nie nudzić lub zdradzać męża z jakimś domokrążcą. Wszyscy cieszą się wysoką stopą życiową i oświeconymi rządami generała Kalwina di Calvi.
Obudził się spocony i obolały o 00.37. Spinoza siedziała na krześle obok i miauczała głośno. Już miał wstać, żeby zabrać się do tej nieszczęsnej jajecznicy i kotce coś przygotować, kiedy opadł, jęcząc, na łóżko. Przestraszył Spinozę, i zadzwonił telefon.
- Instrukcje czekają na pana w delikatesach Jaruzelskiego na Milwaukee. A co pan zdążył zdziałać?
- Zostałem pobity przez benedyktynów z Bezpieczeństwa.
- Domyślam się, że to Sara ich nasłała, bo słyszę, że pan próbował nachalnie się do niej przytulić, i
w domu nie nudzić lub zdradzać męża z jakimś domokrążcą. Wszyscy cieszą się wysoką stopą życiową i oświeconymi rządami generała Kalwina di Calvi.<br>Obudził się spocony i obolały o 00.37. Spinoza siedziała na krześle obok i miauczała głośno. Już miał wstać, żeby zabrać się do tej nieszczęsnej jajecznicy i kotce coś przygotować, kiedy opadł, jęcząc, na łóżko. Przestraszył Spinozę, i zadzwonił telefon.<br>- Instrukcje czekają na pana w delikatesach Jaruzelskiego na Milwaukee. A co pan zdążył zdziałać?<br>- Zostałem pobity przez benedyktynów z Bezpieczeństwa.<br>- Domyślam się, że to Sara ich nasłała, bo słyszę, że pan próbował nachalnie się do niej przytulić, i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego