Typ tekstu: Książka
Autor: Bilica Jerzy
Tytuł: Telefony z Eufonii. Felietony wygłaszane 1991-1992 w Programie II Polskiego Radia
Rok wydania: 1995
Lata powstania: 1991-1992
lutego 1992

O telefonii w Eufonii

Z telefonią w Eufonii kiepsko, a i z kulturą muzyczną wcale nie jest lepiej. Głuche telefony i głuche społeczeństwo - rzecz tu normalna, co rzeczą normalną normalnie nie bywa. Telefonia w Eufonii i tutejsza kultura muzyczna są chyba w agonii. Obu im grozi po prostu krach.
Jedyne w tym kraju czasopismo ogólnomuzyczne przyjęło nazwę "Krach Muzyczny". Tytuł - trzeba to przyznać - jest wielce trafny. Wokół "Krachu Muzycznego" ni ruchu, ni szumu nie ma, gdyż czasopismo tak się zakonspirowało, jakby stan nieustalony w Eufonii trwał jeszcze, a dodekafonia obalona nie była.
Wiele daremnego wysiłku włożyłem w poszukiwanie egzemplarzy
lutego 1992&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;O telefonii w Eufonii&lt;/&gt;<br><br>Z telefonią w Eufonii kiepsko, a i z kulturą muzyczną wcale nie jest lepiej. Głuche telefony i głuche społeczeństwo - rzecz tu normalna, co rzeczą normalną normalnie nie bywa. Telefonia w Eufonii i tutejsza kultura muzyczna są chyba w agonii. Obu im grozi po prostu krach.<br>Jedyne w tym kraju czasopismo ogólnomuzyczne przyjęło nazwę "Krach Muzyczny". Tytuł - trzeba to przyznać - jest wielce trafny. Wokół "Krachu Muzycznego" ni ruchu, ni szumu nie ma, gdyż czasopismo tak się zakonspirowało, jakby stan nieustalony w Eufonii trwał jeszcze, a dodekafonia obalona nie była.<br>Wiele daremnego wysiłku włożyłem w poszukiwanie egzemplarzy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego