Typ tekstu: Książka
Autor: Pastusiak Longin
Tytuł: Prezydenci Stanów Zjednoczonych Ameryki
Rok: 1999
i spekulacje. Rząd Coolidge'a, poprzednika Hoovera, nie tylko nie zwiększył, ale wprost przeciwnie - rozluźnił kontrolę nad prywatnym kapitałem.
Siedem miesięcy po objęciu przez Hoovera prezydentury, tak chełpliwie zapowiadany przez niego dobrobyt i koniunktura załamały się. Prosperity okazała się iluzoryczna. 24 października 1929 r. miał miejsce tzw. Czarny Czwartek. Nastąpił niebywały krach na giełdzie Wall Street. Tego dnia sprzedano 12 894 650 akcji po niskich cenach. Jeszcze bardziej tragiczny okazał się wtorek, 29 października, który znany ekonomista amerykański, John Kenneth Galbraith, nazywa "najbardziej niszczycielskim dniem w historii giełdy nowojorskiej, a być może najbardziej niszczycielskim dniem w historii rynku w ogóle".
Kryzys objął
i spekulacje. Rząd Coolidge'a, poprzednika Hoovera, nie tylko nie zwiększył, ale wprost przeciwnie - rozluźnił kontrolę nad prywatnym kapitałem.<br>Siedem miesięcy po objęciu przez Hoovera prezydentury, tak chełpliwie zapowiadany przez niego dobrobyt i koniunktura załamały się. Prosperity okazała się iluzoryczna. 24 października 1929 r. miał miejsce tzw. Czarny Czwartek. Nastąpił niebywały krach na giełdzie Wall Street. Tego dnia sprzedano 12 894 650 akcji po niskich cenach. Jeszcze bardziej tragiczny okazał się wtorek, 29 października, który znany ekonomista amerykański, John Kenneth Galbraith, nazywa &lt;q&gt;"najbardziej niszczycielskim dniem w historii giełdy nowojorskiej, a być może najbardziej niszczycielskim dniem w historii rynku w ogóle"&lt;/&gt;.<br>Kryzys objął
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego