Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
zajęcia w Polskim Radio i w szkołach osłabiły jego związkową aktywność, ale zawsze śpieszył z pomocą, kiedy mógł się przydać przy rozwiązywaniu kłopotliwych kwestii personalnych. Miał rozległe koneksje w mieście i niejednokrotnie udawało mu się załatwić to, z czym Związek nie mógł sobie poradzić.
Był szczery, lojalny wobec kolegów, prawdziwy krakauer, ale bez żadnych obciążeń mieszczańskich. Z ramienia zarządu Oddziału przemawiałem nad jego trumną na cmentarzu Rakowickim. Naprzeciw mnie stała wdowa i małoletni syn. Wygłaszając smutne słowa pożegnalne, starałem się nie patrzeć w ich stronę, ponieważ czułem, że łzy napływają mi do oczu i załamuje się mój głos. To była pierwsza
zajęcia w Polskim Radio i w szkołach osłabiły jego związkową aktywność, ale zawsze śpieszył z pomocą, kiedy mógł się przydać przy rozwiązywaniu kłopotliwych kwestii personalnych. Miał rozległe koneksje w mieście i niejednokrotnie udawało mu się załatwić to, z czym Związek nie mógł sobie poradzić.<br>Był szczery, lojalny wobec kolegów, prawdziwy krakauer, ale bez żadnych obciążeń mieszczańskich. Z ramienia zarządu Oddziału przemawiałem nad jego trumną na cmentarzu Rakowickim. Naprzeciw mnie stała wdowa i małoletni syn. Wygłaszając smutne słowa pożegnalne, starałem się nie patrzeć w ich stronę, ponieważ czułem, że łzy napływają mi do oczu i załamuje się mój głos. To była pierwsza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!