Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
było wszystko jej darować. Była w tym swoim roztargnieniu i zapale tak urocza i przekonująca, że niedbałość stroju i niedostatki w prowadzeniu domu należało przypisać dystrakcji sławnej aktorki. I rzeczywiście, była wielką artystką. Mało znana przed wojną w Krakowie, niosła ze sobą sławę nie zapomnianej przez warszawiaków Mademoiselle. Teraz zadziwiła krakowian wspaniałymi kreacjami w Pasażerce bez bagażu Anouilha, w Nieboszczyku pana Pio Peyret Chappuisa czy w Wariatce z Chaillot Giraudoux. Tą ostatnią rolą podbiła całe miasto.
W Paryżu widziałem w tej samej roli sławną Moreno, ale gdzież jej tam było do mojej cioci.
Kochała młodzież, która lgnęła do niej jak do
było wszystko jej darować. Była w tym swoim roztargnieniu i zapale tak urocza i przekonująca, że niedbałość stroju i niedostatki w prowadzeniu domu należało przypisać dystrakcji sławnej aktorki. I rzeczywiście, była wielką artystką. Mało znana przed wojną w Krakowie, niosła ze sobą sławę nie zapomnianej przez warszawiaków Mademoiselle. Teraz zadziwiła krakowian wspaniałymi kreacjami w Pasażerce bez bagażu Anouilha, w Nieboszczyku pana Pio Peyret Chappuisa czy w Wariatce z Chaillot Giraudoux. Tą ostatnią rolą podbiła całe miasto.<br>W Paryżu widziałem w tej samej roli sławną Moreno, ale gdzież jej tam było do mojej cioci.<br>Kochała młodzież, która lgnęła do niej jak do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!