Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Obserwatora IMGW
Nr: 5-6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1987
przepływów w całej amplitudzie stanów, szczególnie w strefie stanów wysokich, natomiast często zbyt dużo jest pomiarów w strefie stanów średnich.
Wnikliwiej należy analizować zjawiska lodowe w celu właściwej interpretacji informacji podawanych przez obserwatorów. Często trzeba zwrócić uwagę obserwatorowi, gdyż niektórzy z nich pierwsze zjawiska lodowe w postaci śryżu - zapisują jako krę.
Przygotowanie materiałów wykonywane w podległych oddziałom stacjach hydrologiczno-meteorologicznych powinno być kontrolowane w sekcjach opracowań statystycznych, a pracownicy stacji muszą być informowani na bieżąco o sposobach prawidłowego opracowywania materiałów.
Bardzo mało uwagi poświęca się (dotyczy to przeważnie zakładów badań regionalnych lub zakładów ekspertyz) tzw. sieci specjalnej, z której są opracowywane
przepływów w całej amplitudzie stanów, szczególnie w strefie stanów wysokich, natomiast często zbyt dużo jest pomiarów w strefie stanów średnich. <br>Wnikliwiej należy analizować zjawiska lodowe w celu właściwej interpretacji informacji podawanych przez obserwatorów. Często trzeba zwrócić uwagę obserwatorowi, gdyż niektórzy z nich pierwsze zjawiska lodowe w postaci śryżu - zapisują jako krę. <br>Przygotowanie materiałów wykonywane w podległych oddziałom stacjach hydrologiczno-meteorologicznych powinno być kontrolowane w sekcjach opracowań statystycznych, a pracownicy stacji muszą być informowani na bieżąco o sposobach prawidłowego opracowywania materiałów. <br>Bardzo mało uwagi poświęca się (dotyczy to przeważnie zakładów badań regionalnych lub zakładów ekspertyz) tzw. sieci specjalnej, z której są opracowywane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego