Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 13/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
W jakim języku rozmawia się z Japonią?
- Najczęściej stosowany jest angielski, choć jest także klub Esperanto. Bywa też, że z Ameryką czy Australią rozmawia się po polsku. Nie ma żadnych ściśle ustalonych reguł.
Co trzeba mieć, by zacząć rozmawiać?
- Przede wszystkim państwowy egzamin, kurs BHP i dobry sprzęt. Nowy kosztuje krocie, ale można zrobić go samemu. Na przykład z Australią łączyłem się na dwudziestoletnim radiu mojego ojca.
Co daje takie hobby?
- Przyjaźnie, możliwość ciekawych wyjazdów, ale najważniejsza jest satysfakcja.
JAROSŁAW GRABEKPani Bożena
poszła do sądu

Włocławek Przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych Bożena Banachowicz złożyła w poniedziałek pozew w sądzie pracy
W jakim języku rozmawia się z Japonią?<br>- Najczęściej stosowany jest angielski, choć jest także klub Esperanto. Bywa też, że z Ameryką czy Australią rozmawia się po polsku. Nie ma żadnych ściśle ustalonych reguł. <br>Co trzeba mieć, by zacząć rozmawiać?<br>- Przede wszystkim państwowy egzamin, kurs BHP i dobry sprzęt. Nowy kosztuje krocie, ale można zrobić go samemu. Na przykład z Australią łączyłem się na dwudziestoletnim radiu mojego ojca.<br>Co daje takie hobby?<br>- Przyjaźnie, możliwość ciekawych wyjazdów, ale najważniejsza jest satysfakcja.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;JAROSŁAW GRABEK&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Pani Bożena<br>poszła do sądu&lt;/&gt;<br><br>Włocławek Przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych Bożena Banachowicz złożyła w poniedziałek pozew w sądzie pracy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!