Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 1
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
odwagą i brawurą, zarówno jako zawodnik, jak i trener. Ostatecznie w biegu zjazdowym w Cortinie Andrzej Roj zajął 15 miejsce, a zwyciężył Toni Sailer, znakomity narciarz austriacki z Kitzbühel, olimpijczyk z 1956 r., 3-krotny złoty medalista olimpijski (w Cortinie wygrał trzy konkurencje zjazdowe: zjazd, slalom i slalom gigant), 5-krotny medalista Narciarskich Mistrzostw Świata i 3-krotny mistrz Austrii, który przyjaźnił się z Andrzejem i był w Zakopanem. W tym samym roku w Zakopanem na akademickich mistrzostwach świata Andrzej zdobył dwa srebrne medale: w biegu zjazdowym i slalomie. Lata startów wspominał z ogromnym sentymentem, jako wspaniałe lata swojego życia: Narciarze