Typ tekstu: Strona internetowa
Tytuł: gazeta hip-hop pl
Rok wydania: 2005
Lata powstania: 2003-2005
Katowicach reprezentacji Kanady (Kanada powróciła na międzynarodowe areny w roku 1977). Turniej rozpoczął się od ogromnej sensacji, a dzień 8 kwietnia 1976r. przejdzie na zawsze do historii polskiego hokeja. W meczu inaugurującym katowicką imprezę Polska pokonała ZSRR 6:4 !!! Naszpikowana gwiazdami drużyna ZSRR, ówczesny 14-krotny Mistrz Świata i 5-krotny Mistrz Olimpijski była zdecydowanym faworytem całego turnieju. Nigdy przedtem ani nigdy później polskim hokeistom nie udało się pokonać Rosjan. Niestety, pomimo zwycięstwa nad ZSRR, dwukrotnego pokonania NRD (6:4 i 5:4) i dwóch remisów z Finlandią (3:3 i 5:5), bramka stracona w ostatniej minucie ostatniego w turnieju