Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
go było wykryć, dostrzec na ekranie. Prowadzone w różnych krajach doświadczalne testy wykazały, że zmniejszenie skutecznej powierzchni odbicia z 3 m2 (współczesny samolot myśliwsko-bombowy) do chociażby 0.1 m2 zmniejsza odległość jego wykrycia w powietrzu przez pokładową stację radiolokacyjną atakującego myśliwca o 20-25 km. Było więc o co kruszyć kopie.
Ale to nie wszystko.
Oprócz radiolokacyjnego obrazu, za ściganym samolotem pozostawało w powietrzu jeszcze echo cieplne, swego rodzaju termiczny ślad. w jaki sposób go wyeliminować, jak zminimalizować chociażby wydzielane przez zespół napędowy samolotu promieniowanie podczerwone, bezbłędnie naprowadzające na siebie głowice szybkich, śmiercionośnych rakiet pracujących w podczerwieni?
Nagły "blitzkrieg" przeciwko Irakowi
go było wykryć, dostrzec na ekranie. Prowadzone w różnych krajach doświadczalne testy wykazały, że zmniejszenie skutecznej powierzchni odbicia z 3 m2 (współczesny samolot myśliwsko-bombowy) do chociażby 0.1 m2 zmniejsza odległość jego wykrycia w powietrzu przez pokładową stację radiolokacyjną atakującego myśliwca o 20-25 km. Było więc o co kruszyć kopie.<br>Ale to nie wszystko.<br>Oprócz radiolokacyjnego obrazu, za ściganym samolotem pozostawało w powietrzu jeszcze echo cieplne, swego rodzaju termiczny ślad. w jaki sposób go wyeliminować, jak zminimalizować chociażby wydzielane przez zespół napędowy samolotu promieniowanie podczerwone, bezbłędnie naprowadzające na siebie głowice szybkich, śmiercionośnych rakiet pracujących w podczerwieni?<br>Nagły "blitzkrieg" przeciwko Irakowi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego