Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 17.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
rodziców o rozsądek. Dzieci nie powinny bawić się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Grozi to śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Trzech chłopców w wieku 16-18 lat utopiło się wczoraj w południe w jeziorze Biezdruchowskim w Pobiedziskach (Wielkopolskie). Prawdopodobnie ślizgali się lub szli skrótem. Dwóch utonęło natychmiast. Trzeci utrzymywał się jeszcze parę minut na krze i zniknął pod lodem na oczach strażaków.
W sobotę opodal Kartuz (Pomorskie) wpadł pod lód jeziora Skrzynka 21-letni wędkarz Rafał L., który łowił ryby 50 metrów od brzegu. Strażacy relacjonowali, że lód był tak cienki, iż można go było z łatwością rozbić kijem.
Tego samego dnia niedaleko Sztumu (Pomorskie
rodziców o rozsądek. Dzieci nie powinny bawić się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Grozi to śmiertelnym niebezpieczeństwem.&lt;/&gt;<br><br>Trzech chłopców w wieku 16-18 lat utopiło się wczoraj w południe w jeziorze Biezdruchowskim w Pobiedziskach (Wielkopolskie). Prawdopodobnie ślizgali się lub szli skrótem. Dwóch utonęło natychmiast. Trzeci utrzymywał się jeszcze parę minut na krze i zniknął pod lodem na oczach strażaków. <br>W sobotę opodal Kartuz (Pomorskie) wpadł pod lód jeziora Skrzynka 21-letni wędkarz Rafał L., który łowił ryby 50 metrów od brzegu. Strażacy relacjonowali, że lód był tak cienki, iż można go było z łatwością rozbić kijem. <br>Tego samego dnia niedaleko Sztumu (Pomorskie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego