Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
50 mm), co pozwala na pochłanianie promieniowania . Ze względu na dużą ruchliwość atomów litu w temperaturze pokojowej kryształy te przechowuje się w niskich temperaturach (zwykle 77 K), nawet gdy nie są w użyciu.
Detektory dryfowane litem dzielą się na krzemoweĄ ((...)) i germanowe ˙ . German ma większą liczbę atomową i gęstość niż krzem, dlatego jest bardziej przydatny do spektrometrii . Na przykład dla promieniowania X 60 keV można uzyskać w detektorzeĄ ((...)) wydajność 5%, a w porównywalnym ˙ nawet 100%. LicznikiĄ ((...)) są szczególnie przydatne w analizie fluorescencyjnej X.
Oba typy detektorów dają znakomitą rozdzielczość ok. 1,71 eV pełnej szerokości w połowie maksimum dla 1,33
50 mm), co pozwala na pochłanianie promieniowania . Ze względu na dużą ruchliwość atomów litu w temperaturze pokojowej kryształy te przechowuje się w niskich temperaturach (zwykle 77 K), nawet gdy nie są w użyciu.<br> Detektory dryfowane litem dzielą się na krzemoweĄ ((...)) i germanowe ˙ . German ma większą liczbę atomową i gęstość niż krzem, dlatego jest bardziej przydatny do spektrometrii . Na przykład dla promieniowania X 60 keV można uzyskać w detektorzeĄ ((...)) wydajność 5%, a w porównywalnym ˙ nawet 100%. LicznikiĄ ((...)) są szczególnie przydatne w analizie fluorescencyjnej X.<br> Oba typy detektorów dają znakomitą rozdzielczość ok. 1,71 eV pełnej szerokości w połowie maksimum dla 1,33
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego