Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
rozmnażać z nasion zbieranych od października do listopada, a wysiewanych do gruntu w marcu lub kwietniu. Rośliny wschodzą dopiero po 30 dniach; rosną powoli i na jesieni mają zazwyczaj około 10 cm wysokości. Prostszym sposobem uzyskania nowych roślin jest wykopywanie odrostów korzeniowych (najlepiej jesienią), które sadzi się w miejscu, gdzie krzew będzie mógł swobodnie się rozrastać.
Nasion odmian szlachetnych nie warto wysiewać, gdyż rośliny potomne nie powtórzą cech odmianowych. Lilaki szlachetne najczęściej szczepi się na siewkach lilaka pospolitego, ligustru czy jesionu, a także rozmnaża z odkładów lub sadzonek. Druga metoda wymaga dużej wprawy i specjalnie przygotowanych mateczników.
Wokół krzewów szczepionych na
rozmnażać z nasion zbieranych od października do listopada, a wysiewanych do gruntu w marcu lub kwietniu. Rośliny wschodzą dopiero po 30 dniach; rosną powoli i na jesieni mają zazwyczaj około 10 cm wysokości. Prostszym sposobem uzyskania nowych roślin jest wykopywanie odrostów korzeniowych (najlepiej jesienią), które sadzi się w miejscu, gdzie krzew będzie mógł swobodnie się rozrastać.<br>Nasion odmian szlachetnych nie warto wysiewać, gdyż rośliny potomne nie powtórzą cech odmianowych. Lilaki szlachetne najczęściej szczepi się na siewkach lilaka pospolitego, ligustru czy jesionu, a także rozmnaża z odkładów lub sadzonek. Druga metoda wymaga dużej wprawy i specjalnie przygotowanych mateczników.<br>Wokół krzewów szczepionych na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego