Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
pasożyty te występują na wielu roślinach w ogrodzie, a przez cały rok mogą żerować na kwiatach doniczkowych.
Mszyce (Aphidodea) stanowią jedną z najliczniejszych grup owadów, obejmującą setki gatunków. Niektóre z nich żyją na jednej lub kilku pokrewnych roślinach, inne natomiast (np. mszyca trzmielinowo-burakowa) przenoszą się jesienią na nowego żywiciela - krzew albo drzewo.
Cecha charakterystyczna mszyc to bardzo intensywne rozmnażanie. Młode owady szybko rosną i w sprzyjających warunkach osiągają dojrzałość do rozrodu już po kilku dniach. Jedna samica daje początek wielu pokoleniom, które po miesiącu mogą się składać z tysięcy osobników.
Cykl rozwojowy mszyc jest bardzo skomplikowany. Wiosną z zapłodnionych jaj
pasożyty te występują na wielu roślinach w ogrodzie, a przez cały rok mogą żerować na kwiatach doniczkowych.<br>Mszyce (Aphidodea) stanowią jedną z najliczniejszych grup owadów, obejmującą setki gatunków. Niektóre z nich żyją na jednej lub kilku pokrewnych roślinach, inne natomiast (np. mszyca trzmielinowo-burakowa) przenoszą się jesienią na nowego żywiciela - krzew albo drzewo.<br>Cecha charakterystyczna mszyc to bardzo intensywne rozmnażanie. Młode owady szybko rosną i w sprzyjających warunkach osiągają dojrzałość do rozrodu już po kilku dniach. Jedna samica daje początek wielu pokoleniom, które po miesiącu mogą się składać z tysięcy osobników.<br>Cykl rozwojowy mszyc jest bardzo skomplikowany. Wiosną z zapłodnionych jaj
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego