Typ tekstu: Książka
Tytuł: Klechdy domowe
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1960
raz na bladą, smutną twarz młodej kobiety i z rozmachem rzucił podane skrzypce pod nogi Krzyżaka. Na desperacki a śmiały ten czyn skoczył dumny pan jak nożem żgnięty, pochwycił miecz i utopił go w piersi bezbronnego jeńca. Ten zachwiał się i upadł u nóg swej ukochanej. Jednocześnie rozległ się straszny krzyk i panna młoda, zsunąwszy się z krzesła, omdlała.
Uczta została przerwana.
Dziewczynę cucono przez cały wieczór. Dopiero po tygodniu wywieziono ją do posiadłości szlachcica. Nie mogąc zgasić dawnego kochania i rozbudzić w sobie miłości do człowieka, za którego wyszła wbrew swej woli, wkrótce zmarła.
A zły pan nie zaznał odtąd
raz na bladą, smutną twarz młodej kobiety i z rozmachem rzucił podane skrzypce pod nogi Krzyżaka. Na desperacki a śmiały ten czyn skoczył dumny pan jak nożem żgnięty, pochwycił miecz i utopił go w piersi bezbronnego jeńca. Ten zachwiał się i upadł u nóg swej ukochanej. Jednocześnie rozległ się straszny krzyk i panna młoda, zsunąwszy się z krzesła, omdlała. <br>Uczta została przerwana. <br>Dziewczynę cucono przez cały wieczór. Dopiero po tygodniu wywieziono ją do posiadłości szlachcica. Nie mogąc zgasić dawnego kochania i rozbudzić w sobie miłości do człowieka, za którego wyszła wbrew swej woli, wkrótce zmarła. <br>A zły pan nie zaznał odtąd
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego