Typ tekstu: Książka
Autor: Pankowski Marian
Tytuł: Fara na Pomorzu
Rok: 1997
myśli niechętnej, właśnie teraz. Zofia schodziła na podwórze. Jakby drgnęła i wstrzymała ruchy rąk. "Zobaczyła mnie. A nawet".
Przyśpieszył kroku. Kołując, zygzakując po ulicach, śledząc postępy zieleni, doszedł na koniec do gospody. Za szyldem sterczały założone wczoraj gałęzie dzikiego bzu. Liście oklapły, skoro ni soków z budzącej się ziemi, ni krzyku gawiedzi sprzymierzonej z pierwszym kolorem.
Wszedł i z ulgą przyjął... zaskoczenie. Pod oknem, jak wczoraj, siedzieli starzy. Twarze ich owinięte były pasmami burego dymu. "Początek mumifikacji". Pozdrowił ich uśmiechem i usiadł przy wolnym stoliku. Służąca podeszła natychmiast. Widziała, że nie wie, co zamówić. W końcu podbródkiem wskazał stoły, na których
myśli niechętnej, właśnie teraz. Zofia schodziła na podwórze. Jakby drgnęła i wstrzymała ruchy rąk. "Zobaczyła mnie. A nawet". <br>Przyśpieszył kroku. Kołując, zygzakując po ulicach, śledząc postępy zieleni, doszedł na koniec do gospody. Za szyldem sterczały założone wczoraj gałęzie dzikiego bzu. Liście oklapły, skoro ni soków z budzącej się ziemi, ni krzyku gawiedzi sprzymierzonej z pierwszym kolorem. <br>Wszedł i z ulgą przyjął... zaskoczenie. Pod oknem, jak wczoraj, siedzieli starzy. Twarze ich owinięte były pasmami burego dymu. "Początek mumifikacji". Pozdrowił ich uśmiechem i usiadł przy wolnym stoliku. Służąca podeszła natychmiast. Widziała, że nie wie, co zamówić. W końcu podbródkiem wskazał stoły, na których
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!