Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Biblioteczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1981
nią czeka. Powszechnie wiadomo, że poligraficzne (w szczególności książkowe) metody i formy rejestracji nie służą jednemu pokoleniu. Przed ludzkością jawi się złożone zadanie przechowywania książek, tworząc następny etap w schemacie drogi informacji do jej potencjalnego odbiorcy.
Działalności ludzkiej związanej z powstawaniem, przygotowaniem, rozpowszechnianiem i wyszukiwaniem książki odpowiadają: działalność wydawnicza, poligrafia, księgarstwo, bibliotekarstwo i bibliografia. Tym dziedzinom działalności odpowiadają dyscypliny księgoznawcze, z których każdą można rozpatrywać z punktu widzenia historycznego, (historia), współczesnego (teoria i praktyka) i przyszłościowego (prognostyka). Tak przedstawia się wg Sikorskiego struktura zespołu nauk o książce .
Inny krąg zainteresowań Sikorskiego, któremu poświęcona jest druga część książki to: Teoria i praktyka
nią czeka. Powszechnie wiadomo, że poligraficzne (w szczególności książkowe) metody i formy rejestracji nie służą jednemu pokoleniu. Przed ludzkością jawi się złożone zadanie przechowywania książek, tworząc następny etap w schemacie drogi informacji do jej potencjalnego odbiorcy.<br>Działalności ludzkiej związanej z powstawaniem, przygotowaniem, rozpowszechnianiem i wyszukiwaniem książki odpowiadają: działalność wydawnicza, poligrafia, księgarstwo, bibliotekarstwo i bibliografia. Tym dziedzinom działalności odpowiadają dyscypliny księgoznawcze, z których każdą można rozpatrywać z punktu widzenia historycznego, (historia), współczesnego (teoria i praktyka) i przyszłościowego (prognostyka). Tak przedstawia się wg Sikorskiego struktura zespołu nauk o książce &lt;page nr=93&gt;.<br>Inny krąg zainteresowań Sikorskiego, któremu poświęcona jest druga część książki to: &lt;hi rend="italic"&gt;Teoria i praktyka
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego