Typ tekstu: Książka
Autor: Godlewski Stanisław
Tytuł: Vademecum myśliwego
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1955
traci już odnogi, a więc staje się widłakiem lub szydlarzem. Masa poroża jest mała, możdżeń krótki i gruby (nawet grubszy od tyki), poroże jasne, a miejsce pereł zajmują rowki na tykach. W tym wieku kozioł wyciera poroże dopiero na początku maja, a zrzuca je w listopadzie.

Jakie odchylenia występują w kształcie parostków?
Na kształt poroża mają wpływ różne czynniki, a więc cechy dziedziczne, ogólny stan zdrowia kozła oraz poszczególnych jego organów wewnętrznych, warunki bytowania, a w tym zasobność łowiska w karmę oraz warunki klimatyczne.
Fakt dziedziczności cech, zarówno dodatnich jak i ujemnych, co do kształtu i masy parostków, ma decydujący wpływ
traci już odnogi, a więc staje się widłakiem lub &lt;orig&gt;szydlarzem&lt;/&gt;. Masa poroża jest mała, &lt;orig&gt;możdżeń&lt;/&gt; krótki i gruby (nawet grubszy od tyki), poroże jasne, a miejsce pereł zajmują rowki na tykach. W tym wieku kozioł wyciera poroże dopiero na początku maja, a zrzuca je w listopadzie.<br><br>&lt;tit&gt;Jakie odchylenia występują w kształcie &lt;orig&gt;parostków&lt;/&gt;? &lt;/&gt;<br>Na kształt poroża mają wpływ różne czynniki, a więc cechy dziedziczne, ogólny stan zdrowia kozła oraz poszczególnych jego organów wewnętrznych, warunki bytowania, a w tym zasobność łowiska w karmę oraz warunki klimatyczne.<br>Fakt dziedziczności cech, zarówno dodatnich jak i ujemnych, co do kształtu i masy &lt;orig&gt;parostków&lt;/&gt;, ma decydujący wpływ
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego