Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 07.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
nie chcą, aby o zwrot swojego majątku mogła się ubiegać Polonia oraz Żydzi. Parlamentarzyści wymyślili, że aby domagać się przejętego przez PRL majątku, trzeba posiadać polskie obywatelstwo w dniu wejścia ustawy w życie i od pięciu lat mieszkać w Polsce.
Według naszych informatorów, jeżeli dojdzie do uchwalenia ustawy w takim kształcie, Polska może mieć problemy na arenie międzynarodowej. Przeciw nam będzie na pewno Kongres USA oraz światowe środowiska żydowskie.
Ed Klein, adwokat 11 Żydów, którzy domagają się od polskiego rządu zwrotu majątku przed sądem w Nowym Jorku, zapowiedział, że już teraz możemy się spodziewać reakcji Zachodu.
W środę poseł Tomasz Wójcik
nie chcą, aby o zwrot swojego majątku mogła się ubiegać Polonia oraz Żydzi. Parlamentarzyści wymyślili, że aby domagać się przejętego przez PRL majątku, trzeba posiadać polskie obywatelstwo w dniu wejścia ustawy w życie i od pięciu lat mieszkać w Polsce. <br>Według naszych informatorów, jeżeli dojdzie do uchwalenia ustawy w takim kształcie, Polska może mieć problemy na arenie międzynarodowej. Przeciw nam będzie na pewno Kongres USA oraz światowe środowiska żydowskie.<br>Ed Klein, adwokat 11 Żydów, którzy domagają się od polskiego rządu zwrotu majątku przed sądem w Nowym Jorku, zapowiedział, że już teraz możemy się spodziewać reakcji Zachodu. <br>W środę poseł Tomasz Wójcik
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego