Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
kościół poewangelicki z końca XIXw., obok na łące grodzisko stożkowate (obwód 100m, wys. 4m). Na wsch. brzegu jeziora tzw. klasztorek, pierścieniowate grodzisko wczesnohistoryczne.
Od 1982 teren grodziska - d. opactwa cystersów, jest badany przez archeologów z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odkryto m.in.
fundamenty kościoła cysterskiego i starszej świątyni w kształcie rotundy z ok. 1120 oraz zbudowanego na nim klasztoru i kościoła romańskiego, trójnawowego z XIIIw., powiększanego w XIV i XVw.
4km na pd. (droga polna) wieś Redgoszcz, nad Jez. Redgoskim (17ha).
Eklektyczny pałac i park krajobrazowy z poł. XIXw. o pow. 2,4ha
kościół poewangelicki z końca XIXw., obok na łące grodzisko stożkowate (obwód 100m, wys. 4m). Na wsch. brzegu jeziora tzw. klasztorek, pierścieniowate grodzisko wczesnohistoryczne.<br>Od 1982 teren grodziska - d. opactwa cystersów, jest badany przez archeologów z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odkryto m.in.<br>fundamenty kościoła cysterskiego i starszej świątyni w kształcie rotundy z ok. 1120 oraz zbudowanego na nim klasztoru i kościoła romańskiego, trójnawowego z XIIIw., powiększanego w XIV i XVw.<br> 4km na pd. (droga polna) wieś Redgoszcz, nad Jez. Redgoskim (17ha).<br>Eklektyczny pałac i park krajobrazowy z poł. XIXw. o pow. 2,4ha
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego