Typ tekstu: Książka
Autor: Anonimus Andrzej
Tytuł: Nie nadaje się, przecież to jeszcze szczeniak 1
Rok wydania: 1999
Rok powstania: 2001
za to miał czas dobrze się przygotować i powinien łatwo pobić już nieco osłabione Niemcy. Tymczasem stała się rzecz straszna, niepojęta - murowany koń, na którego postawiono absolutnie całą fortunę i przyszłość, nie dobiegł do mety.
Dla drugich - i jeżeli ci pierwsi, rozumujący prymitywnie, może stanowili większość, to właśnie ci drudzy kształtowali i reprezentowali opinię publiczną, Francja była prawie drugą ojczyzną i siostrą Polski. Prawda, że ta wielka i irracjonalna miłość była nieodwzajemniana i że to tylko Francja odnosiła korzyści z działań Polaków, a oprócz paru przychylnych słów od czasu do czasu nie zrobiła nic wzajemnie dla nich.
Gdy Polska traciła niepodległość
za to miał czas dobrze się przygotować i powinien łatwo pobić już nieco osłabione Niemcy. Tymczasem stała się rzecz straszna, niepojęta - murowany koń, na którego postawiono absolutnie całą fortunę i przyszłość, nie dobiegł do mety.<br>Dla drugich - i jeżeli ci pierwsi, rozumujący prymitywnie, może stanowili większość, to właśnie ci drudzy kształtowali i reprezentowali opinię publiczną, Francja była prawie drugą ojczyzną i siostrą Polski. Prawda, że ta wielka i irracjonalna miłość była nieodwzajemniana i że to tylko Francja odnosiła korzyści z działań Polaków, a oprócz paru przychylnych słów od czasu do czasu nie zrobiła nic wzajemnie dla nich.<br>Gdy Polska traciła niepodległość
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego