Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
i energii do zmagania się z - jak dawniej mówiono - pociągiem do alkoholu. Zapisałam sobie zdanie z pewnego mitingu: "Uznanie siebie za alkoholika pozwala stanąć naprzeciwko morza wódki".
Monika: Z takiego prostego stwierdzenia może aż tyle wynikać?
Anka: Tak, bo jeżeli rozumieć je głębiej, to uznanie siebie za alkoholika stanowi początek kształtowania swego nowego "ja", całkiem innego niż dotąd. W języku psychologicznym mówimy o budowaniu nowej tożsamości - tożsamości alkoholika, który chce być trzeźwy 1. To bardzo długi proces, toczy się przez wiele lat, ale powinien zacząć się we wstępnej fazie trzeźwienia.

BUDOWANIE NOWEJ TOŻSAMOŚCI TRZEŹWEGO ALKOHOLIKA

Zadanie to wymaga, żeby:
l nauczyć
i energii do zmagania się z - jak dawniej mówiono - pociągiem do alkoholu. Zapisałam sobie zdanie z pewnego mitingu: "Uznanie siebie za alkoholika pozwala stanąć naprzeciwko morza wódki".&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Monika: Z takiego prostego stwierdzenia może aż tyle wynikać?&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: Tak, bo jeżeli rozumieć je głębiej, to uznanie siebie za alkoholika stanowi początek kształtowania swego nowego "ja", całkiem innego niż dotąd. W języku psychologicznym mówimy o budowaniu nowej tożsamości - tożsamości alkoholika, który chce być trzeźwy 1. To bardzo długi proces, toczy się przez wiele lat, ale powinien zacząć się we wstępnej fazie trzeźwienia.&lt;/&gt;<br><br>BUDOWANIE NOWEJ TOŻSAMOŚCI TRZEŹWEGO ALKOHOLIKA<br><br>Zadanie to wymaga, żeby:<br>l nauczyć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego