Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
Na jaką zatem głębokość, w jakim zakresie i z jakim stopniem dokładności potrzebne są dowódcom wojsk lądowych dane z rozpoznania powietrznego? W jakim przedziale czasu winny być one dostarczone do wojsk, by stanowiły jeszcze podstawę do podejmowania decyzji?
Odpowiedzi na w ten sposób sformułowane pytania stanowią kryterium efektywności wytyczającym kierunki kształtowania, rozwoju taktyki rozpoznania powietrznego, a zarazem miernikiem wspomnianych przeszkód piętrzących się na tych kierunkach.
Jak zatem, na tle rosnących wciąż potrzeb wojsk lądowych formułowane są wymagania dotyczące rozpoznania powietrznego?
Jaki wpływ na rozwój techniki i taktyki rozpoznania powietrznego wywiera zwiększanie siły i zasięgu ognia, manewrowości i tempa natarcia wojsk lądowych
Na jaką zatem głębokość, w jakim zakresie i z jakim stopniem dokładności potrzebne są dowódcom wojsk lądowych dane z rozpoznania powietrznego? W jakim przedziale czasu winny być one dostarczone do wojsk, by stanowiły jeszcze podstawę do podejmowania decyzji?<br>Odpowiedzi na w ten sposób sformułowane pytania stanowią kryterium efektywności wytyczającym kierunki kształtowania, rozwoju taktyki rozpoznania powietrznego, a zarazem miernikiem wspomnianych przeszkód piętrzących się na tych kierunkach.<br>Jak zatem, na tle rosnących wciąż potrzeb wojsk lądowych formułowane są wymagania dotyczące rozpoznania powietrznego?<br>Jaki wpływ na rozwój techniki i taktyki rozpoznania powietrznego wywiera zwiększanie siły i zasięgu ognia, manewrowości i tempa natarcia wojsk lądowych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!