Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
i mordowali. Zwłoki chowali w tajemniczych miejscach i policja rzadko odnajdywała ciała. W chicagowskiej prasie umieszczali swoje oferty: "Ściągniemy każdy dług!", "Likwidujemy na zawsze!".
Pewnego majowego poranka 1935 r. na poboczu drogi znaleziono trupy dwóch mężczyzn. Zostali zatłuczeni na śmierć kijami baseballowymi. Dla pewności wpakowano im w głowy po kilka kul. Kilka dni później ukazały się nekrologi: Alberta Anselima i Johna Scalise. W dzienniku "Chicago Tribune" napisano: "Na specjalne zlecenie zamordowano dwóch płatnych morderców. Artyści w swojej branży zginęli zakatowani jak bezpańskie psy!".

Krew i woda
Alphonso Fiorell Capone (1899-1947) swoje zawodowe życie zaczynał jako pomocnik rzeźnika w Brooklynie. Potem
i mordowali. Zwłoki chowali w tajemniczych miejscach i policja rzadko odnajdywała ciała. W chicagowskiej prasie umieszczali swoje oferty: "Ściągniemy każdy dług!", "Likwidujemy na zawsze!".<br>Pewnego majowego poranka 1935 r. na poboczu drogi znaleziono trupy dwóch mężczyzn. Zostali zatłuczeni na śmierć kijami baseballowymi. Dla pewności wpakowano im w głowy po kilka kul. Kilka dni później ukazały się nekrologi: Alberta Anselima i Johna Scalise. W dzienniku "Chicago Tribune" napisano: "Na specjalne zlecenie zamordowano dwóch płatnych morderców. Artyści w swojej branży zginęli zakatowani jak bezpańskie psy!".<br><br>Krew i woda<br>Alphonso Fiorell Capone (1899-1947) swoje zawodowe życie zaczynał jako pomocnik rzeźnika w Brooklynie. Potem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego