Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
eskalacji konfliktu. Zdobywanie miast siłą ociera się o awanturnictwo, które do niczego nie prowadzi. Dotychczasowe zachowanie polskich dowódców było rewelacyjne ze względu na ich powściągliwość. Z rąk Polaków długo nie zginął żaden Irakijczyk. Mogliśmy więc być postrzegani jako w miarę neutralni uczestnicy zdarzeń. Zobaczymy co będzie teraz, gdy od polskich kul padło kilku Irakijczyków, w tym jeden ważny. Z pewnością przez wielu jesteśmy już postrzegani jako uczestnik - agresor.
Czy jeśli w Iraku wybuchnie wojna ludowa, to nie będzie już za późno na wycofanie polskich żołnierzy?
Być może już jest za późno, tylko jeszcze tego nie widzimy.


Sekretarz generalny NATO w Moskwie
eskalacji konfliktu. Zdobywanie miast siłą ociera się o awanturnictwo, które do niczego nie prowadzi. Dotychczasowe zachowanie polskich dowódców było rewelacyjne ze względu na ich powściągliwość. Z rąk Polaków długo nie zginął żaden Irakijczyk. Mogliśmy więc być postrzegani jako w miarę neutralni uczestnicy zdarzeń. Zobaczymy co będzie teraz, gdy od polskich kul padło kilku Irakijczyków, w tym jeden ważny. Z pewnością przez wielu jesteśmy już postrzegani jako uczestnik - agresor.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Czy jeśli w Iraku wybuchnie wojna ludowa, to nie będzie już za późno na wycofanie polskich żołnierzy?&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;Być może już jest za późno, tylko jeszcze tego nie widzimy.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;Sekretarz generalny &lt;name type="org"&gt;NATO&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Moskwie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!