Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
tej sprawy. Chcemy zawrzeć ugodę - dodał Kozicki.
Rodzina drugiej ofiary tragicznych zamieszek - 23-letniej Moniki - nie zgłosiła jeszcze takich roszczeń.
Do śmierci studentów doszło w maju. W czasie juwenaliów Uniwersytetu Łódzkiego około stu chuliganów, w tym pseudokibiców Widzewa, zaatakowało studentów i policjantów. Przez pomyłkę interweniujący policjanci użyli nie tylko gumowych kul, ale wystrzelili też sześć ostrych pocisków. Kule zabiły dwie osoby i postrzeliły jedną. Rannych było ok. siedemdziesięciu osób. Tuż po dramacie komendant wojewódzki policji zapowiedział, że policja wypłaci rodzinom odszkodowania za doznane krzywdy.


Kolejne zawirowania w Klubie SLD
Blida rezygnuje

Była minister budownictwa i śląska posłanka SLD Barbara Blida wystąpiła
tej sprawy. Chcemy zawrzeć ugodę&lt;/&gt; - dodał &lt;name type="person"&gt;Kozicki&lt;/&gt;.<br>Rodzina drugiej ofiary tragicznych zamieszek - 23-letniej &lt;name type="person"&gt;Moniki&lt;/&gt; - nie zgłosiła jeszcze takich roszczeń.<br>Do śmierci studentów doszło w maju. W czasie juwenaliów &lt;name type="org"&gt;Uniwersytetu Łódzkiego&lt;/&gt; około stu chuliganów, w tym pseudokibiców &lt;name type="org"&gt;Widzewa&lt;/&gt;, zaatakowało studentów i policjantów. Przez pomyłkę interweniujący policjanci użyli nie tylko gumowych kul, ale wystrzelili też sześć ostrych pocisków. Kule zabiły dwie osoby i postrzeliły jedną. Rannych było ok. siedemdziesięciu osób. Tuż po dramacie komendant wojewódzki policji zapowiedział, że policja wypłaci rodzinom odszkodowania za doznane krzywdy.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;Kolejne zawirowania w &lt;name type="org"&gt;Klubie SLD&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Blida&lt;/&gt; rezygnuje&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Była minister budownictwa i śląska posłanka &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Barbara Blida&lt;/&gt; wystąpiła
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!